6 priežastys, kodėl vasarą nereikia važinėti su žieminėmis padangomis
O gal ir Jūs tarp saugumo kelyje ir ekonomiškumo su vasarinėmis padangomis renkatės antrą? Tai bloga idėja, sako ekspertai. Nedidelės, trumpalaikės santaupos nėra vertos rizikos. Štai kodėl!
1. Sumažintas reakcijos greitis
Tikriausiai tai jau žinote, tačiau bet kuriuo atveju dar kartą primename, kad žieminės padangos yra daug minkštesnės nei vasarinės, nes jų užduotis – sukurti kuo geresnį sukibimą su apledėjusiu keliu. Važiuojant vasarą su žieminėmis padangomis šis faktas akivaizdžiai turi įtakos automobilio valdymui ir manevrų tikslumui, ypač važiuojant didesniu greičiu. Tikslumas sumažėja vidutiniškai 15%. Kuo greičiau važiuosite ir kuo senesnės bus padangos, tuo didesnį diskomfortą jausite ir tuo labiau kelsite pavojų savo ir kitų saugumui.
2. Ilgesnis stabdymo kelias
Kuo karštesnė vasaros diena, tuo kelyje pavojingesnis automobilis su žieminėmis padangomis. Kaip tai? Asfaltas stipriai įkaista saulėje, šiuo metu žieminių padangų sukibimas su juo dar pablogėja. Dėl to stabdymo kelias didėja. Tai gali jus šokiruoti, tačiau važiuojant 100 km/h greičiu vien dėl žieminių padangų stabdymo kelias gali pailgėti šešiais metrais. O šeši metrai vasarą, kai kelyje yra dviratininkų, pėsčiųjų ir vaikų, yra labai daug.
3. Padidėjęs triukšmas
Žieminių ir vasarinių padangų protektoriai labai skiriasi. Siekiant užtikrinti gerą sukibimą su apledėjusiu keliu, žieminių padangų protektoriaus blokai yra sudėtingesnės formos. Vasarą važiuojant šiltu asfaltu pasigirsta zvimbimas, kuris gali būti labai nemalonus ir trikdantis. Tuo labiau, jei važinėjate su dygliuotomis padangomis. Čia reikia pridurti, kad jie neleidžiami vasaros mėnesiais, o garsas Jus išduos.
4. Kuro taupymas ar švaistymas?
Ar norite sutaupyti? Pakeiskite žiemines padangas vasarinėmis ir nekeisdami vairavimo stiliaus sumažinsite tiek degalų sąnaudas, tiek CO2 emisiją. Taip galėsite važiuoti toliau ir būti atsakingesni prieš motiną gamtą. Bet… gal dar daugiau sutaupysite, laikydamiesi ekonomiško ir aplinkai draugiškesnio vairavimo stiliaus?
5. Greitesnis padangų susidėvėjimas
Reikia pakartoti, bet… Nekeisti žieminių padangų vasarą yra ne taupymas, o švaistymas, nes oro temperatūrai pakilus aukščiau +7 °C minkštos žieminės padangos tampa trintuku, kuris nusidėvi žaibo greičiu.
6. Mažiau dinamiškas vairavimas
Jei taip pat mėgstate dinamišką važiavimą mažose įkalnėse, su posūkiais į dešinę ir į kairę, tuomet žieminės padangos yra būtent tai, ko jums nereikia vasarą. Dėl savo sukibimo, nestabilumo ir kitos vasarai nepritaikytos specifikos jie sugadins visą vairavimo malonumą! Be to, bus pažeistas ir saugumas.