Ratlankiai

Skersmuo

Markė

Lengvojo lydinio ratlankiai: puiki išvaizda ir praktiškumas

Daugelis techninių automobilio parametrų priklauso nuo teisingai sumontuotų ratlankių, kurie turi įtakos tiek automobilio dinamikai ir stabilumui, tiek ekonomiškumui. Kaltiniai ir lieti ratlankiai padės ne tik atnaujinti ir pagerinti bendrą automobilio vaizdą, bet ir suteiks praktinės naudos. Teisingai parinkti lengvo lydinio ratlankiai:

  • sumažina degalų sąnaudas;
  • pagerina automobilio valdymą;
  • padeda jūsų automobiliui lengviau įsibėgėti ir greičiau sustoti;
  • prailgina padangų ir stabdžių dalių tarnavimo laiką. 

Lieti ratlankiai

Lieti ratlankiai yra vizualiai patrauklesni, lengvesni, patvaresni ir atsparesni korozijai nei geležiniai ratlankiai. Tačiau tuo pat metu jie yra brangesni ir mažiau lankstūs. Jų remontas taip pat yra sudėtingesnis.

Kaltiniai ratlankiai

Kaltinių aliuminio ratlankių privalumai ir trūkumai, palyginti su lietais ratlankiais:

Privalumai

  • Daug patvaresnis
  • Žymiai lengvesnis (~25%)
  • Platesni dizaino variantai

Trūkumai

  • Kainuoja daug daugiau
  • Dažniausiai galima įsigyti tik didelių dydžių (pradedant nuo 18")
  • Kaltiniai ratlankiai dar skirstomi į kelių dalių ratlankius, dviejų dalių ir trijų dalių, kur ratlankio atraminės dalys (centras, kuriame yra varžtų skylės) ir flanšai sujungiami specialiais titaniniais varžtais. Kelių dalių ratlankių surinkimas yra rankų darbas, reikalaujantis didelio tikslumo ir profesionalumo. 

Ratlankių gamybos metodai


Liejimas gravitacijos pagalba

Medžiaga pilama į formas. Pagal šią technologiją pagaminti ratlankiai yra pigiausi iš naudojamų ratlankių asortimento, o tai yra pagrindinis jų privalumas. Šio tipo ratlankius lengviau taisyti, nes dėl oro burbuliukų aliuminyje jis tampa šiek tiek lankstesnis.

Gravitacinio liejimo minusas yra ribotas aliuminio tankis gaminyje, todėl šie ratlankiai yra sunkesni už kitus. 

Liejimas žemo slėgio sąlygomis

Išlydytas aliuminis pučiamas į formas 700 °C temperatūroje, esant aukštam 3-4 barų slėgiui; liejimo procesas trunka apie penkias minutes. Liejant aliuminį žemo slėgio sąlygomis, galima pasiekti didesnį tankį, todėl reikia mažiau žaliavų, kad būtų pasiektas toks pat konstrukcijos stiprumas, todėl šie diskai yra lengvesni.

Srauto formavimo technologija

Iš siauro ratlankio ruošinio, veikiant aukštai temperatūrai, voleliais išvyniojamas ratlankis, kaip mes įpratę jį matyti.. Valcavimo procese pasiekiamas maksimalus aliuminio tankis ir stiprumas, todėl nereikia tiek daug medžiagos, kiek taikant standartines technologijas.

Dėl to tokie automobilių lieti ratlankiai yra daug lengvesni nei sukurti Gravity casting technologija. Svorio skirtumas gali siekti iki 20%.

Kalimas

Diskas kalamas keliais priėjimais 8000 tonų slėgiu, o prieš kiekvieną kalimą medžiaga įkaitinama iki 400°C. Taip gaunama labai tanki medžiaga, kuri leidžia sukurti itin lengvus ir patvarius ratlankius.

Daug darbo reikalaujantis procesas žymiai padidina gatavo ratlankio kainą. Kaltiniai ratlankiai dar skirstomi į dviejų dalių, trijų dalių ir kelių dalių. Kelių dalių ratlankių surinkimas yra rankų darbo procesas, todėl reikalaujantis ypač didelio tikslumo ir profesionalumo. 

Kaip pasirinkti ratlankius pagal gamintoją?

Galima pasitikėti populiariausiais ratlankių gamintojais, nes jie jau pasitvirtino rinkoje, tačiau ir mažiau žinomi prekių ženklai siūlo kokybiškus ratlankius patraukliomis kainomis.

Premium segmentas

ABT; AEZ; Fonmetal; Avus; OZ Racing ; BBS; Sparco; ATS; Brabus; Breyton; G-Power; Kahn; Lorinser; Schnitzer; Sparco; Vossen.

Verslo segmentas

Momo; Enzo; Dezent; RC Design; Dotz; Alutec; MAK; MSW; American racing; Brock; MAK; Reds; MSW; RC Design; Team Dynamics; Vissol; WSP

Biudžeto segmentas

iFree; Nano; LegeArtis; KFZ; KIK; Kronprinz; LegeArtis

Ieškokite artimiausio padangų centro savo mieste!

Pažiūrėkite ir išsirinkite didžiausiame Šiaurės Europoje padangų sandėlyje saugomas padangas ir įsigykite jas iš vieno iš mūsų partnerių! PadanguABC yra jūsų padangų vadovas, suteikiantis galimybę prieš perkant pažvelgti į maksimalų sprendimų skaičių ir rasti tinkamas padangas savo automobiliui. Mūsų partnerių servisuose Jūsų lauks įspūdingas prekių asortimentas: daugiau nei 10 000 padangų ir daugiau nei 300 įvairaus dizaino automobilių ratlankių.