Vasaras riepas

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Sezona

Platums

Augstums

Diametrs

Zīmols

Kaip išsirinkti vasarines padangas?

Vasarinių padangų gumos sudėtis ir protektoriaus raštas yra specialiai sukurti važiuoti sausais ir šlapiais keliais, kai oro temperatūra aukštesnė nei + 7 °С.

Vasarinių padangų gumos sudėtis ir protektoriaus dizainas su griežtai apibrėžtais išilginiais grioveliais užtikrina maksimalų sukibimą su sausa ir šlapia kelio danga, slopina triukšmą ir pagerina komfortą važiuojant asfaltuotais keliais. Įvairių vasarinių padangų gamyboje naudojamos naujos technologijos padeda sutaupyti iki 4% degalų. 

Saugumas, dinamika ir ekonomiškumas vasaros sezonu

Gumos sudėtis, protektorius, padangų techninė struktūra – kuriant padangas vasaros sezonui, šios savybės koreguojamos atsižvelgiant į vyraujančius vasaros oro ir kelio sąlygas. Todėl logiška, kad geros vasarinės padangos užtikrina geriausią saugumą, ekonomiškumą ir dinamiškumą šiltuoju metų laiku lyginant su žieminėmis ar universaliomis padangomis. Padangų pasirinkimas mūsų internetinėje parduotuvėje yra labai platus, todėl atėjus laikui įsigyti naujas vasarines padangas reikia suprasti tiek skirtingų padangų modelių skirtumus, tiek savo poreikius, kad įsigytas padangų komplektas būtų tinkamiausias būtent Jums!

Kaip nustatyti, kada reikia keisti vasarines padangas?

Padangos netinkamos važiuoti, jei jų šonuose yra įtrūkimų, oro burbuliukų ar iškilimų. Tokios brokuotos padangos gali staiga sprogti, o tai gali sukelti pavojingų situacijų kelyje, ypač važiuojant dideliu greičiu.

Jei padangos tinkamai laikomos ir eksploatuojamos, jų maksimalus galiojimo laikas gali siekti iki 10 metų, tačiau dauguma ekspertų rekomenduoja daugiau dėmesio jų būklei skirti po penkerių metų nuo pagaminimo datos. 

Dažnai užduodami klausimai


Čia surinkome atsakymus į kelis populiariausius klausimus apie vasarines padangas ir jų privalumus. Jei vis dėlto nesate tikri, kokios padangos yra tinkamiausios jūsų automobiliui, kreipkitės į bet kurio PadanguABC partnerio padangų centro specialistus ir gaukite profesionalų patarimą!

Kuo skiriasi žieminių ir vasarinių padangų protektorius?

Žieminės padangos yra minkštesnės gumos sudėties nei vasarinės ir skirtos naudoti žemoje temperatūroje. Žieminės padangos turi specialius lamelių (protektoriaus rašto elementų) įpjovimus. Vasarinės padangos yra kietesnės gumos sudėties, smulkesnis protektorius ir neturi specialių pjūvių, skirtų sniegui ir ledui žiemos keliuose.

Ar protektoriaus gylis turi įtakos padangos funkcijoms?

Protektoriaus gylis neabejotinai turi įtakos padangos funkcijoms, todėl rekomenduojame kasdien atkreipti dėmesį į vairavimo kokybę.

Jei norėčiau pakeisti tik dvi padangas, ar jos būtų montuojamos priekyje ar gale?

Tai priklauso nuo automobilio varančiosios ašies. Ant varančiosios ašies montuojamos naujos padangos, tada visas komplektas dėvisi tolygiai.

Ar galima ant skirtingų automobilio ašių dėti skirtingų dydžių ar skirtingų protektoriaus raštų padangas?

Galima, tačiau kelių eismo taisyklės reikalauja, kad ant vienos ašies būtų vienodo dydžio padangos, tačiau atminkite, kad pasitaiko atvejų, kai skirtingo dydžio padangas galite dėti ant skirtingų ašių, tačiau tik tuo atveju, jei tai yra numatęs automobilio gamintojas.

Kiek laiko tinka padangos?

Į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti negalima, nes padangos tarnavimo laikas priklauso nuo kelių faktorių, tokių kaip važiavimo sąlygos, susidėvėjimas, kelio danga ir pan., tačiau vidutiniškai padangos tarnauja 2-4 sezonus.

Kuo skiriasi vasarinės ir universalios padangos?

Vasarinės ir universalios padangos visų pirma skiriasi gumos sudėtimi ir protektoriaus raštu. Universalių padangų protektoriaus raštas turi daugiau plyšių ir griovelių, protektorius suskaidytas, kad atliktų savo funkcijas net esant sniegui ant kelio. Kita vertus, vasarinės padangos yra kietesnės sudėties, o protektorius turi mažiau griovelių, todėl padanga išlaiko savo standumą ir formą, esant padidėjusiai apkrovai.

Kada žiemines padangas reikia keisti į vasarines?

Nuo kovo 1 dienos transporto priemonėms, kurių bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, leidžiama važinėti vasarinėmis padangomis, svarbu atminti, kad dygliuotas padangas galima naudoti tik iki gegužės 1 d. Tačiau mes vairuotojams rekomenduojame vadovautis oro sąlygomis.

Ar galiu važinėti vasarinėmis padangomis ištisus metus?

Tikrai ne, nes vasarinės padangos, skirtingai nei žieminės, nėra skirtos žiemiškoms oro ir kelio sąlygoms ir saugumo požiūriu nėra skirtos važiuoti žiemą.

Kodėl vasarą reikia važinėti su vasarinėmis padangomis?

Važiuoti su žieminėmis padangomis jau atėjus pavasariui, o oro temperatūrai išliekant stabiliai virš +7 laipsnių, iš esmės atsisakoma saugumo, kyla pavojus sau, keleiviams ir kitiems vairuotojams: stabdymo kelias vidutiniškai pailgėja 16 m.

Saugumas, komfortas ir ekonomiškumas

Vasarinių padangų valdymo, stabdymo ir vairavimo komfortas vasarą yra didesnis nei žieminių.

Vasarinių padangų protektorius susideda iš didesnių blokų ir plačių vandens nuleidimo kanalų, kurie ypač svarbūs važiuojant per lietų.

Su žieminėmis padangomis kuro sąnaudos vasarą didesnės. Vasarinių padangų gumos sudėtis yra specialiai sukurta važiuoti šiltu oru.

Perkant du padangų komplektus ne tik pagerėja saugumas metų bėgyje, bet ir sutaupoma pinigų – kol vasarinės padangos yra naudojamos, jūsų žieminės padangos nesusidėvi.

Ieškokite artimiausio padangų centro savo mieste!

Pažiūrėkite ir išsirinkite didžiausiame Šiaurės Europoje padangų sandėlyje saugomas padangas ir įsigykite jas iš vieno iš mūsų partnerių! PadanguABC yra jūsų padangų vadovas, suteikiantis galimybę prieš perkant pažvelgti į maksimalų sprendimų skaičių ir rasti tinkamas padangas savo automobiliui. Mūsų partnerių servisuose Jūsų lauks įspūdingas prekių asortimentas: daugiau nei 10 000 padangų ir daugiau nei 300 įvairaus dizaino automobilių ratlankių.