Originalios sudėties padangų žymėjimas

Kasdieniniam vairuotojui svarbiausi žymėjimai ant padangos šono yra dydis (plotis, aukščio santykis ir skersmuo), apkrovos indeksas ir greičio indeksas. Kita vertus, originalių padangų atveju reikėtų atkreipti dėmesį ir į atitinkamą homologacijos simbolį.

OE padangos yra specialiai pažymėtos, jų šone yra 2-3 raidės, kurios patvirtina suderinamumą su konkretaus gamintojo automobiliu. Paprastai pagal šiuos pavadinimus galite atpažinti automobilio gamintoją. Pavyzdžiui, AO reiškia „Audi“, o MO nurodo tinkamumą „Mercedes“ automobiliams. Automobilių gamintojams, be abejo, rūpi jų reputacija, todėl tokios užduotys dažniausiai patikimos aukščiausios klasės padangų gamintojams – Pirelli, Goodyear, Michelin ir kt.

Tačiau yra ir išimčių. Tai, kad originalios komplektacijos padangas gamina „Giti“ ir „Maxxis“, turbūt nieko nestebina. Tačiau pigesių padangų gamintojas „Triangle“ taip pat tiekia originalias padangas „Caterpillar“, „Volvo“, „Komatsu“ ir „Hyundai“ technikai. Taip pat lyginant tos pačios markės ir dydžio padangų kainas, OE padangos ne visada būna brangesnės.