Žieminės padangos

Sezonas

Plotis

Aukštis

Skersmuo

Markė

Sezonas

Plotis

Aukštis

Skersmuo

Markė

Kada reikėtų pradėti naudoti žiemines padangas?

Specialistai rekomenduoja jomis važiuoti jau tada, kai vidutinė paros oro temperatūra nukrenta žemiau +7 °C, nes šaltesniu oru vasarinės padangos praranda lankstumą, taigi ir eksploatacines savybes. Norminiuose aktuose nurodytas minimalus žieminių padangų protektoriaus gylis yra 4 mm.

Minkšto mišinio žieminės padangos

Skandinaviško tipo arba minkštos žieminės padangos yra puiki alternatyva dygliuotoms padangoms. Žemai temperatūrai tinkamas gumos mišinys ir technologiniai sprendimai užtikrina saugų važiavimą apledėjusiais ir apsnigtais keliais.

Privalumai:

  • Užtikrina gerą sukibimą važiuojant apledėjusiu ir apsnigtu keliu.
  • Palyginti su dygliuotomis padangomis, jos yra daug tylesnės.
  • Idealiai tinka eksploatavimui atšiauriomis žiemos sąlygomis.

Trūkumai:

  • Ribotas važiavimo greitis, nes važiuojant labai dideliu greičiu minkšta guma nesuteikia puikių stabdymo savybių.
  • Važiuojant sausais ar šlapiais keliais jos greičiau susidėvi, lyginant su kietomis žieminėmis padangomis. 

Centrinės Europos tipo žieminės padangos

Kietos sudėties arba Centrinės Europos tipo žieminės padangos tinka vairuotojams, gyvenantiems miestuose ir vietose, kur gatvės yra reguliariai valomos ir barstomos, taip pat važinėti sutvarkytais greitkeliais.

Privalumai:

  • Šio tipo padangos dažniausiai turi suapvalintus pečių blokus, kurie žiemos periodu vingiuose padidina sukibimą su keliu.
  • Joms yra didelis leistinas maksimalus greitis, todėl yra saugios važiuoti greitkeliais.

Trūkumai:

  • Centrinės Europos tipo arba kietos žieminės padangos netinka važiuoti apledėjusiu keliu. 

Dygliuotos žieminės padangos

Dygliuotos žieminės padangos užtikrina automobilio stabilumą ir valdymą apledėjusiame kelyje ir keliuose, padengtuose tankiu sniego sluoksniu. Jos skirtos išties ekstremalioms žiemos sąlygoms, taip pat vairuotojams, gyvenantiems už miesto ribų ir dažnai atsiduriantiems sunkiai pravažiuojamuose, retai valomuose keliuose. Dygliuotos padangos dėvisi lėčiau, nes dygliai iš dalies apsaugo gumą. Bloga žinia – jos garsesnės, sunkiau valdomos ant grindinio ar tramvajaus bėgių, keliose Europos šalyse yra draudžiamos.

Dažnai užduodami klausimai


Čia surinkome atsakymus į kelis populiariausius klausimus apie žiemines padangas ir jų privalumus. Jei vis dėlto nesate tikri, kokios padangos yra tinkamiausios jūsų automobiliui, kreipkitės į bet kurio PadanguABC partnerių padangų centro specialistus ir gaukite profesionalų patarimą!

Kuo skiriasi žieminės padangos nuo vasarinių ir universalių padangų?

Minkštesnis žieminių padangų gumos mišinys, lyginant su vasarinių padangų gumos mišiniu, rodo geresnius eksploatacinius rodiklius esant žemai temperatūrai. Žieminės padangos turi specialias lamelių (protektoriaus rašto elementų) technologijas, kurios užtikrina gerą valdymą ne tik ant sniego ir ledo, bet ir ant šlapių žiemos kelių. Vasarinių padangų protektoriaus raštas nepritaikytas sąlyčiui su sniegu ir ledu, dėl to pailgėja automobilio stabdymo kelias. Kita vertus, universalios padangos skirtos švelnesnėms klimato sąlygoms.

Kada vasarines padangas reikia keisti į žiemines?

Teisės aktai numato, kad nuo gruodžio 1 iki kovo 1 dienos viešaisiais keliais važinėjantys automobiliai turi būti su žieminėmis padangomis. Tačiau padangų specialistai rekomenduoja įvertinti ir atsižvelgti ir į oro sąslygas.

Kaip išsirinkti žiemines padangas?

Didelis dėmesys turėtų būti skiriamas žieminių padangų pasirinkimui ir jas reikėtų rinktis įvertinus visus faktorius, poreikius ir pageidavimus. Rekomenduojame pasikonsultuoti su specialistais, kurie, atsižvelgdami į Jūsų vairavimo intensyvumą, patirtį, automobilio tipą ir kelio dangą, kuria planuojate keliauti, galės rekomenduoti geriausias padangas.

Ar naudojant žiemines padangas reikia važiuoti lėčiau?

Važiavimo greitį reikėtų pasirinkti įvertinus sąlygas, kelio dangą ir vairavimo įgūdžius. Būtinai turite laikytis didesnio atstumo nei vasarą.

Kokias padangas geriau rinktis žiemą?

Renkantis žiemines padangas reikia atsižvelgti į važiavimo sąlygas, intensyvumą, kelio dangą ir vairavimo patirtį. Jei pagrindinis judėjimas planuojamas miesto sąlygomis, geriau rinktis padangas be dyglių. Tuo atveju, jei planuojamas judėjimas už miesto ribų, geriau rinktis padangas su dygliais. Tačiau profesionalūs specialistai, įvertinę visus vairavimo įpročius ir ypatumus, padės Jums pasirinkti geriausią.

Ar visos žieminės padangos yra vienodos?

Ne, žieminės padangos nėra vienodos, skiriasi protektoriaus raštai, gumos sudėtis, yra dygliuotų ir nedygliuotų padangų, todėl konkrečios žieminės padangos pasirinkimas turi būti kruopščiai įvertintas, atsižvelgiant į jūsų poreikius, taip pat patartina pasikonsultuoti su specialistais, kurie suras Jums tinkamiausias žiemines padangas.

Kodėl žiemą reikia važiuoti su žieminėmis padangomis?

Šiuolaikiniuose automobiliuose sumontuota ABS (ratų antiblokavimo sistema greito stabdymo atveju), ESP (transporto priemonės krypties stabilumo sistema slystant), EDC (degalų tiekimo reguliavimo sistema) ir kiti saugumo sprendimai.

Tačiau šios sistemos veiks efektyviai tik tuomet, jei automobilis turės atitinkamas padangās, o kelias - kokybišką kelio dangą. Važiuojant šaltyje apledėjusiu keliu su vasarinėmis padangomis, technologiškai pažangiausios saugos sistemos atsisakys veikti tinkamai.

Saugios padangos: tinkamos sezonui ir turinčios pakankamai protektoriaus

Esant žemesnei nei +7 °C oro temperatūrai, vasarinių padangų gumos sudėtis vis labiau kietėja, todėl sumažėja padangos sukibimas su kelio danga. Kuo guma minkštesnė, tuo geriau ir efektyviau prisitaiko prie žiemos kelio dangos.

Lengvasis automobilis su vasarinėmis padangomis, važiuojantis 50 km/h greičiu, gali visiškai sustoti tik nuvažiavęs 43 metrus. O žieminės padangos šį atstumą sumažina iki 35 metrų.

Bandymo metu automobilis su vasarinėmis padangomis atsitrenkė į kliūtį 22 km/h greičiu. Kita vertus, automobilis su žieminėmis padangomis užtikrintai sustojo šalia kliūties.

Jei protektoriaus gylis mažesnis nei 4 mm, transporto priemonė negali praeiti techninės apžiūros ir dauguma draudimo kompanijų atsisako drausti automobilį. Taip pat padidėja akvaplaningo (sukibimo praradimo ant šlapio kelio) rizika.

Ieškokite artimiausio padangų centro savo mieste!

Pažiūrėkite ir išsirinkite didžiausiame Šiaurės Europoje padangų sandėlyje saugomas padangas ir įsigykite jas iš vieno iš mūsų partnerių! PadanguABC yra jūsų padangų vadovas, suteikiantis galimybę prieš perkant pažvelgti į maksimalų sprendimų skaičių ir rasti tinkamas padangas savo automobiliui. Mūsų partnerių servisuose Jūsų lauks įspūdingas prekių asortimentas: daugiau nei 10 000 padangų ir daugiau nei 300 įvairaus dizaino automobilių ratlankių.